JK TEREZA NECHVALÍN

Březen 2010

Jaký byl rok 2009 ????!!!!!

24. března 2010 v 13:24
Pokud shrnu celý rok, tak byl dobrý, všichni jsou vysmátí a koně dovádí v ohradě - takže všichni přežili.
¨
Vezmeme celej rok od začátku:
Leden, únor a březen byly měsíce klidu a zimního odpočinku, pokud dovolovalo počasí, tak se jezdilo do terénu, ale vůbec jsme to nepřeháněli.

Duben - tak to už bylo lepší, začalo se dělat pěkné počasí a nás to táhlo ven, zahájilo se velkým jarním úklidem - úklid klubovny a začal se kopat nový bázén. Hanka zažila první větší pád, opustila sedlo Jacka ve cvalu a tak byla samej strup. Koncem měsíce děláme velkou brigádu na pastvině.

Květen - tak ze všeho nejdřív jsme oslavili 6.narozeniny vzniku našeho JK,
1.5. se naše celá stáj zúčastnila Dne koně v Kyjově: Magda-Šejna, Pavla-Áron, Josef-Vanda, Martin-Jack, Hanka-Kačena, Šárka-Petra, Adam-Gimly, Gabča-Terezka, jediný Tarzánek zůstal doma.
9.5. oslavil Tarzánek první narozeniny a jako dárek dostal kastraci
9.5. jsme uspořádali I.jezdecké týmové hry, byla to velká sranda, zdatně jsme všichni ověřili jak nás koně respektují, poslouchají a jak na nás kašlou.
15.5. NÁM BYL UKRADEN PŘEPRAVNÍK NA KONĚ - tak to byla v tomto roce asi nejsmutnější zpráva
Koncem května pravidelně vozíme na koních děti ze ZŠ sluchově postižených v Kyjově, všíchni se pěkně povozily a užily si pěkné odpoledne na stáji.

Červen - hned začátkem měsíce vozíme na koních Den dětí v Ostrovánkách.
4.6. na poníkách vozíme mateřskou školku z Nechvalína, děti se podívají, jak mají čistit koníka a nasedlat
7.6. dopuštíme celý bazén a začínáme se koupat a užívat si sluníčka
8.-9.6. jedeme jenom dospělí na Jalový dvůr, bezvadná akce, krásné prostředí, hospůdka a ubytování: sestava - Magda-Šejna, Josef-Vanda, Martin-Jack, Boženka-Petra, Alča-Dan, Happymílek-Felix, František- Tesa, Vláďa-Mája
21.6. jedou Adam a Gabča s poníkama na ponyoříškiádu, dodalo jim to mnoho dobrých zkušeností , byla to také pěkná podívaná, Adam - Tarzan - 3.místo ve výstavě, Gabča - Terezka 2x2.místo a 2x3.místo, Adam - Gimly 2x1.místo, 2x2.místo, 1x4.místo

Červenec - policie uzavírá vyšetřování ukradeného vozíku - nenalezeno, takže začínáme vybírat nový vozík, ihned dostávámne výbornou nabídku a odjíždíme koupit NOVÝ vozík
3.-6.7. jedeme na Smrček, 5.6. se účastníme rodea - náš tým VAŠEGIJOVÉ - Vanda, Šejna a Gimly s Josefem, Magdou a Adamem - pár věcí nás ještě zaskočilo, ale vše doladíme. Každopádně jsme měli výborný fanklub - Pavel, Evka, babička, tetka, Markéta, Hanka, Zdeňa, Zdenda a naše Sofka.

Srpen - 8.8. pořádáme HOBBY SOUTĚŽE ve vytrvalostním ježdění - I. Pohár obce Nechvalín 25km, II. Pohár stolařství Pintera 35km. Soutěže na 25km se účastnilo 16koní a jezdců, soutěže na 35km 7koní a jezdců.
25km: 1.místo Jan Čížek - Lenka, 2.místo Magda Pinterová - Šejna, 3.místo Pavla Zálešáková - Áron
35km: 1místo František Selucký - Telma, 2.místo Veronika Bůžková - Larmon, 3.místo Věra Pašková - Dan.
Poslední srpnový víkend vozíme děti v Lovčicích na myslivecké chatě, kde je zakončení prázdnin.

Září - 5.9. jedeme na Jalový dvůr, probíhají tam jezdecké soutěže - všetranné, úspěšně si vedl i Adam s Gimlym, Magda + Šejna a Josef + Vanda získali 3.místo v soutěži Ribbon Race.
I Heppymílek byl úspěšný a veze si domů 2.místo.
26.9. pořádáme 7. Hubertovu jízdu, zúčastnilo se 26 koní a jedna pára v bryčce, všichni vyrazili na závěrečné halali, vyšlo pěkné počasí, bylo sucho a velice pěkně se v terénu skákalo, na závěr proběhl hon na liščí ohon, poté následoval oběd a soutěže na jízdárně. Užili jsme si pěkný den, večer jsme se sešli na soud v místní hospůdce a chválili jsme uplynulou sezónu.

Prosinec - 5.12. Mikulášská vyjížďka - rozhodli jsme se postrašit místní děti v maskách na koních, vyŕazili jsme do Lovčic a do Nechvalína, úspěch byl veliký.